Bērnu nepatikas pret Kumon cēloņi Neviens bērns nemīl Kumon līdz galam.

2023-05-29

t f B! P L

Ļaujiet man vispirms jums pastāstīt. Neviens bērns nevar turpināt mācīties ar prieku līdz pat galīgajiem Kumon materiāliem. Katram bērnam ir brīdis, kad Kumon viņam šķiet apgrūtinošs, un atšķirība ir tajā, kā viņš šo laiku pavada vai arī to pamet. Vecāku uzdevums ir mazināt bērniem radīto slogu un palīdzēt viņiem turpināt Kumon mācības.

Šajā rakstā mēs izskaidrosim iemeslus, kāpēc motivācija mācīties Kumon kādā brīdī vienmēr samazinās, un nostāju, kas vecākiem būtu jāieņem.

Dažreiz bērni progresē ātrāk, nekā vecāki sagaida.

Kumon var progresēt, apgūstot mācību vielu neatkarīgi no klases līmeņa, ja vien turpina mācīties. Ja bērns var turpināt Kumon nodarbības noteiktu laiku un ir gatavs risināt mājasdarbus, viņš var progresēt arī pēc pašreizējā klases līmeņa.

Tā ir galvenā Kumon iezīme: "apsteidzošā mācīšanās", kad bērns var apgūt pamatus pats atkarībā no sava izpratnes līmeņa.

Ja esat vecāks, kas sūta savu bērnu uz Kumon, jūs, iespējams, sagaidāt vairāk vai mazāk apsteidzošu mācīšanos. Kumon materiāli ir sakārtoti alfabētiski pa klašu līmeņiem, tāpēc ir viegli redzēt, ka jūsu bērns gūst panākumus.

Un, ja reiz esat turpinājis Kumon mācības zināmā mērā un mācāties uz priekšu, iespējams, ka Kumon un jūsu bērns ir labi saskaņoti.

Tomēr šeit ir kāds negaidīts slazds. Dažreiz priekšlaicīgā mācīšanās progresē tālāk, nekā vecāki ir paredzējuši.

Dažās vidēs ir normāli, ka bērni bērnudārzā un bērnudārzā ir par trim klasēm priekšā.

Vecākiem, kuri vēlas, lai viņu bērni mācītos ātrāk par saviem vienaudžiem, ir cerības, piemēram: "Būtu lieliski, ja viņi spētu saskaitīt un atņemt, pirms iestājas pamatskolā. Būtu lieliski, ja viņi varētu mācīties līdz 99". Tomēr, ja Kumon darbojas labi, panākumi ievērojami pārsniegs cerības. Visticamāk, ka viņi apgūs jaunāko klašu līmeņa mācību vielu, pirms iestāsies pamatskolā. Visticamāk, viņi pabeigs vidusskolas kursu, lai gan vēl mācās pamatskolā. Nav nekas neparasts, ka bērns, kurš ir piemērots Kumon, sasniedz šādu pirmsskolas mācību līmeni.

Pat ja viņi nevirzās tik tālu, ir normāli, ka viņi mācās par trim klasēm uz priekšu, ja viņi turpina Kumon nodarbības noteiktu laiku. Tā kā Kumon pakāpeniski attīsta pamatus, ir iespējams apgūt pārsteidzoši progresīvas vienības.

Tad kaut kur pa ceļam jūs nonāksiet līdz vienībai, kurā būs grūti saprast piemērus.

Motivācija vienmēr samazinās, kad nonākat pie sarežģītām daļām.

Kumon aplūko piemērus un risina uzdevumus ar līdzīgiem paraugiem. Tā ir atkārtota paraugu atkārtošana, nevis domāšana. Tomēr, nodaļai virzoties uz priekšu, ir vienības, kurās ir grūti saprast pašus piemērus.

Bērniem, kuriem ir piemērots Kumon, bieži vien patīk praktizēt atkārtojumus un risināt uzdevumus ātrāk un precīzāk nekā saprast piemērus. Ja viņi vispirms nespēj saprast piemērus un paši cīnās, lai atrisinātu uzdevumus, viņi nejutīs šādu prieku.

Pat šādā situācijā ikdienas mājasdarbi ir jāizpilda; ja izlaidīsiet vienu dienu, nākamajā dienā uzkrāsies divu dienu mājasdarbi. Šādu situāciju ir piedzīvojuši daudzi Kumon skolēni, un tā ir vieta, kur ikviena motivācija mācīties Kumon pazeminās.

Ir viegli iestrēgt angļu valodā, ja neesat priekšā japāņu valodā.

Bērni, kuri ir priekšā angļu valodā, ir īpaši pakļauti šādai situācijai. Tas ir tāpēc, ka angļu valodas materiāli galvenokārt ir lasīšanas izpratne, tāpēc būs gadījumi, kad pati lasīšanas izpratne nebūs līdz galam. Lai cik laba būtu jūsu angļu valoda, jūs nevarēsiet lasīt tekstu, kura saturu nesaprotat pat japāņu valodā.

Arī japāņu valodā būs situācijas, kad jūs aizķersieties. Tā arī ir lasīšanas izpratnes problēma. Atkārtota prakse ir noderīga, lai apgūtu rakstus, bet, ja vēlaties attīstīt lasīšanas izpratni = spēju domāt pats par sevi, jums būs nepieciešams pavisam cits smags darbs, nevis atkārtota prakse. Tas nenozīmē, ka lasītprasmi nevar apgūt, izmantojot Kumon. Tas nozīmē, ka parādīsies cita veida grūtības.

Savukārt aritmētikā būs nedaudz mazāks risks iestrēgt. Tas ir tāpēc, ka nav daudz uzdevumu, kas ievērojami atšķiras no piemēru shēmas.

Dažus materiālus var izbaudīt arī jaunākā vecumā, taču periods, kad var krāpties ar prieku, ir īss.

Kad bērna motivācija mācīties mazinās, pirmais, kas nāk prātā vecākiem, ir padarīt mācīšanos jautru. Ja mācīšanās pati par sevi ir garlaicīga, kāpēc gan nedot viņiem materiālus, kas paredzēti, lai mācīšanos padarītu jautru? Šī ideja zināmā mērā ir pamatota. Mūsdienās ir daudz materiālu, kas padara mācīšanos jautru, un, ja mācīšanās tiek aktīvi turpināta jebkādā formā, ir vieglāk apgūt mācību saturu.

Tomēr šai pieejai ir robežas. Nav ilgs laika posms, kurā būtu pieejami materiāli, kas padara mācīšanos jautru.

Saskaitīšanai un atņemšanai ir pieejamas jautras spēles, kuras var spēlēt lietotnēs. Ir arī daudz mācību materiālu, kas angļu valodas apguvi padara jautru vai kuriem ir kāds smieklīgs personāžs, lai atdzīvinātu mācīšanos. Tomēr šāda veida materiāli labākajā gadījumā ir pieejami tikai līdz vidusskolas vecumam. Ja aplūkojat uzziņu grāmatas vidusskolas posmā, jūs, iespējams, redzēsiet, ka labākajā gadījumā tajās šur un tur ir uzrakstīti kādi zīmju attēli. Vidusskolēni vēl nav tik jauni, lai tikai tāpēc ieslīgtu mācībās.

Kādā brīdī bērniem būs jāiemācās vai nu mācīties ar prieku mācīties, vai arī iemācīties, kā tikt galā ar mācībām, kas viņiem nepatīk. Un daudzi piekritīs, ka tie, kuriem mācīšanās sagādā prieku, ir pārliecinošā mazākumā.

Pieradums, nevis prieks, ir tas, kas galu galā liek cilvēkiem mācīties.

Kā gan jūs varat turpināt darīt kaut ko tādu, kas jums sagādā nepatiku? Atbilde ir padarīt to par ieradumu. Tādas lietas kā mazgāšanās vannā vai zobu tīrīšana nav patīkamas un aizraujošas, bet būs slikta pašsajūta, ja tās nedarīsiet. Atslēga uz nepārtrauktību ir iekļaut mācīšanos tajā pašā kategorijā.

Pārkāpt ar izklaidi ir īslaicīgs risinājums. Ja vēlaties būtiski mainīt savu attieksmi pret mācībām, jums tās ir jāpadara par ieradumu.

Viena no galvenajām prasmēm, ko varat apgūt ar Kumon, ir tieši šī ieraduma veidošana. Ikviens, kurš ir mācījies Kumon, ir uzkrājis mājasdarbus un ar lielām grūtībām mēģinājis uzkrātās summas izlīdzināt. Tā kā viņi ir piedzīvojuši sāpes, ja neturpina darbu, viņi dabiski veido šo ieradumu.

Mācīšanās ieraduma attīstīšana, iespējams, ir kas vairāk nekā tikai pamata akadēmiskās prasmes, tas ir kaut kas tāds, kas nākotnē pabaros jūsu bērna dzīvi.

Nebīstieties, viņi galu galā iemācīsies, tāpēc ir svarīgi "turpināt bez steigas".

Pamata priekšnoteikums ir tāds, ka Kumon nenodarbojas ar tik daudzām sarežģītām problēmām, kuras var atrisināt tikai Kumon. Jo īpaši aritmētikā galvenais uzsvars tiek likts uz to, lai stingri apgūtu pamatus, kurus skolēni apgūs skolā, kad pienāks laiks.

Tāpēc nav iemesla, kādēļ jums būtu jāvirzās uz priekšu ar Kumon tieši tagad. Stress Kumon ir būtiska mācību ieradumu veidošanās sastāvdaļa, taču nav vajadzības vilcināties un palēnināt tempu, ja tas kļūst nepanesams.

Sliktākais, ko jūs varat darīt, ir pamest mācību procesu pusceļā. Ja jūs pārtrauksiet mācīšanās ieradumus, kas tika veidoti, tie tiks atiestatīti, un priekšrocības, ko ieguvāt no Kumon, laika gaitā izzudīs. Jebkurā gadījumā jūsu galvenajai prioritātei ir jāturpina mācības, neatkarīgi no tā, kādā formā tās notiek.

Trīs iemesli, kāpēc bērniem nepatīk Kumon

Lai to izdarītu, jums jebkurā gadījumā ir jāsamazina bērnam uzliktais slogs.

Jau no paša sākuma tikai nedaudziem bērniem nepatiks 10 minūtes dienā veltītas drukātās mācības. Tas ir tāpēc, ka bērniem nav būtiskas atšķirības starp citām rotaļām un mācīšanos. Ja bērnam tagad nepatīk Kumon, tam vajadzētu būt tāpēc, ka viņš ir iemācījies, ka Kumon viņam kaut kādu iemeslu dēļ nepatīk. Trīs galvenie iemesli ir šādi, tāpēc rīkojieties atbilstoši.

Problēmas ir kļuvušas grūtākas un laikietilpīgākas.

Ja uzdevumi kļuvuši sarežģītāki, mājasdarbu izpilde prasīs ilgāku laiku. Ja mācību laiks palielināsies līdz 30 minūtēm vai stundai, ir dabiski, ka bērns nespēs koncentrēties.

Šādā gadījumā uzņemieties iniciatīvu, lai samazinātu bērna darba slodzi. Neatkarīgi no tā, vai tā ir viena vai divas izdrukas, ko viņš var pabeigt, tas, ka viņš ir pie sava rakstāmgalda, pats par sevi ir liels ieguvums. Ar vārdiem un darbiem parādiet bērnam, ka pietiek strādāt pat pie dažām lapām. Pārrunājiet ar skolotāju, lai samazinātu mājasdarbu apjomu, un, ja piekāpšanās nav nekāda, apsveriet iespēju mainīt klasi.

Vēlaties vairāk citu spēļu

Pastāv liela iespēja, ka jūsu bērns vēlas spēlēties ar kaut ko citu, nevis pildīt mājasdarbus. Jo vecāki kļūst bērni, jo vairāk viņi rotaļājas un jo vairāk nāk mājās ar jautrām ārējām aktivitātēm. Ja viņiem ir atļauts darīt tikai drukas darbus, kad viņi atnāk mājās, viņi, iespējams, vēlas darīt kaut ko jautrāku.

Atsaucieties bērna vēlmei pēc iespējas vairāk spēlēties. Jo īpaši, ja viņi ir zēni, viņiem var būt daudz enerģijas. Ja viņi varēs atbrīvot savu enerģiju, spēlējoties fiziski, pienāks laiks, kad viņi būs vairāk ieinteresēti izmantot prātu. Pat ja viņam jau nepatīk Kumon, sāciet ar zīmēšanu un puzles.

Ja vecāki nespēj tikt līdzi bērna spēcīgajai dabai, apsveriet iespēju piesaistīt partnera vai vecāku palīdzību. Īpaši, ja esat māte, jūsu vīram, iespējams, ir lielākas prasmes bērnu izklaidēšanā, nekā jūs domājat.

Nav tik labi ar skolotājiem.

Arī skolotāji ir cilvēki. Ja Kumon iet labi, no bērna tiks gaidīts, ka viņam veiksies labi, un, ja viņš neizrādīs motivāciju, viņš būs neapmierināts. Iespējams, viņi arī vēlēsies redzēt no klases skolēnus ar augstiem panākumiem. Jūs taču nevēlaties skolotāju, kas pozitīvi neietekmē jūsu bērnu, taču būtu nereāli domāt, ka katrs skolotājs vairāk nekā 15 000 klašu visā valstī ir ideāls skolotājs.

Vispirms pašiem vecākiem vajadzētu apzināties, ka ir arī citas klases. Nedodiet savam bērnam domu, ka viņš nevar no šejienes aizbēgt, lai arī cik ļoti viņš to ienīst. Novērojiet, vai jūsu bērna nepatikā pret Kumon ir sajūta, ka viņam vai viņai vairāk nepatīk skolotāji nekā mācīšanās.

Pētījumos neaprobežojas ar to, ka cilvēki ar vienādām spējām dažādās vidēs var darboties pilnīgi atšķirīgi, pat ja viņi veic vienu un to pašu darbu. Atbildība par piemērotas vides nodrošināšanu gulstas uz vecākiem, kad viņu bērni ir mazi.

Pārejot uz noslēguma materiālu, jūs varat pievērsties "patiesi svarīgām lietām" jaunībā.

Turpinot Kumon mācības, nereti mācības progresē tālāk, nekā vecāki ir gaidījuši. Palielinoties grūtības pakāpei, pakāpeniski palielinās bērna slodze, un bērnam var sākt nepatikt Kumon.

Jo spēcīgāka būs šī nepatika, jo grūtāk būs atgūt motivāciju. Vispirms iespējami agrīnā posmā pamaniet bērna jūtu izmaiņas un veiciet pasākumus atbilstoši cēloņam.

Protams, arī atteikšanās no mācībām bez jebkāda spiediena ir viena no iespējām, taču lielu daļu no tā, ko jūs iegūsiet no Kumon, nodrošina nepārtrauktība. Vecākiem vajadzētu izpētīt iespējas turpināt Kumon, pat ja lēnākā tempā.

Ja jūs varat turpināt Kumon, jūs varat apgūt angļu valodas, matemātikas un japāņu valodas pamatus agrīnā posmā. Jaunākā un vidējā klasē bērni patiešām sāk būt aizņemti. Priekšlaicīga mācīšanās un mācīšanās ieradumi dos bērniem iespēju veltīt savu jaunību kādai lietai un apgūt to, kas patiešām ir svarīgi.

Populāri raksti

QooQ