Kumon japāņu valoda un atkārtošana Lasīšanas izpratnes prasmes tiek apgūtas arī, balstoties uz pamatiem.

2023-05-23

japāņu valoda (valoda)

t f B! P L

Japāņu valodu nevajadzētu uzskatīt par īpašu priekšmetu. Tāpat kā citus priekšmetus, arī japāņu valodu var attīstīt, balstoties uz pamatiem. Nav šaubu, ka, lai nostiprinātu pamatus, ir svarīgi atkārtota prakse. Vienkārši pamatu apjoms ir diezgan plašs, un, tā kā pamatus var apgūt arī ārpus uzziņu grāmatām un mācībām klasē, tiem mēdz veltīt īpašu uzmanību.

Atkārtošana ļauj apgūt plašu pamatu klāstu, sākot ar gramatikas pamatiem un beidzot ar abstraktām idejām, kas veido pamatu sarežģītu jēdzienu izpratnei. Šajā rakstā tiks izskaidrota atkārtošanas nozīme Kumon japāņu valodā.

Japāņu valodā ir svarīgi kontrolēt gramatikas pamatus.

Lasīšanas izpratnei ir daudz aspektu, taču ir dažas lietas, kas vispirms ir jānobremzē. Japāņu valodā ir arī vārdnīca un gramatika, un nav iespējams pareizi interpretēt teikumu, neapgūstot tā pamatdaļas.

Mācoties angļu valodu, pirmais, kas nāk prātā, ir vārdu krājuma un gramatikas apguve. Tas ir tāpēc, ka, ja jūs to nezināsiet, jūs nesapratīsiet, kas ir rakstīts garos teikumos. Tāpat jūs nevarēsiet lasīt garus teikumus japāņu valodā, ja nepārzināsiet valodas pamatdaļas. Daži cilvēki domā, ka, tā kā tā ir viņu dzimtā valoda, viņi dabiski apgūs šo valodu, taču tas nozīmē tikai to, ka viņiem dabiski būs iespēja to apgūt, nevis to, ka viņi to apgūs, nemācoties.

Kumon soli pa solim sagatavo mācību materiālus, sākot ar tādu vārdu kā "ābols" un "hikouki" skaļu lasīšanu. Kumon neuzskata, ka skolēni spēj lasīt klasei atbilstošu materiālu tikai tāpēc, ka tas ir japāņu valodā, bet ļauj viņiem apgūt japāņu valodas pamatprasmes.

Nav šaubu, ka atkārtota prakse ir efektīva šo pamatelementu apgūšanā.

Lasīšanas izpratni var apgūt arī, uzkrājot pamatidejas.

Tomēr, runājot par lasīšanas izpratni, daži cilvēki domā, ka to apgūst, izmantojot kaut ko īpašu, nevis uzkrājot pamatprasmes. Ir viegli pieņemt, ka lasītprasmes izpratnes pamatā ir tādas neskaidras lietas kā pamatprasmes, jēga vai domāšanas prasmes.

Tomēr arī lasītprasmes izpratni var apgūt, uzkrājot pamatprasmes.

Dekarta "Metodes ievadā" ir slavenā frāze "Es domāju, tātad es esmu". Lai gūtu precīzu priekšstatu par pasauli, jūs vēlaties sākt savu spriešanu no viena neapšaubāma fakta. Tad viss, ko jūs redzat, dzirdat un jūtat, var būt nepareizi. Bieži gadās nepareizi redzētas un dzirdētas lietas. Kad apšaubāt visu, ko jūtat, vienīgais, par ko varat būt pārliecināts, ir jūsu domas, kas apšauba visu. Tā kā pastāv domas, es esmu tas, kas es esmu. Šī frāze parasti nozīmē šo.

Filozofiskās diskusijās tā ir ļoti skaidra un vienkārša doma, taču tā ir abstrakta doma, tāpēc, teiksim, sākumskolas bērnam to būtu diezgan grūti saprast. Tad kur ir atšķirība starp šīs idejas izpratni un nesapratni?

Pirmkārt, jums ir jāzina, ko nozīmē vārdi "tāpēc" un "es". Otrkārt, jums ir jāsaprot ideja, ka jāsāk ar noteiktiem faktiem. Ja esat studējis trīs posmu argumentu, jūs esat pieredzējis, ka, ja sāksiet ar nepareiziem faktiem, jūs nonāksiet pie briesmīga secinājuma.

To, ka tas, ko jūs jūtat, varētu būt nepareizi, varētu būt vieglāk saprātīgi izprast, ja esat minējuši mīklas vai iluziju uzdevumus, kuros tiek izmantoti pieņēmumi. Ja lasāt šounen manga, jūs diezgan bieži redzēsiet cilvēkus, kuriem piemīt spēja maldināt sajūtas. Vai arī, ja esat nodarbojies ar sportu, iespējams, esat piedzīvojis, ka metiens var trāpīt, bet var arī netikt, lai gan spēlējat ar vienādām maņām. Ar šo pamatojumu jūs varat tikt galā ar pretēju intuīcijai domu, ka "tas, ko jūs tagad redzat, var nebūt patiesība".

Abstraktas idejas rodas arī vēstures uzkrāšanās rezultātā. Pat šķietami sarežģītas idejas dzimst no atsevišķu teoriju uzkrāšanas.

Izprotot tekstu, ko lasāt pirmo reizi, neatkarīgi no tā, vai tas ir no grāmatas, ir svarīgi arī tas, cik daudz jūs zināt par teorijām, uz kurām balstās premisas. Kumon palīdz apgūt nepieciešamās zināšanas, izmantojot atkārtošanu.

Tomēr atkārtojumu ir grūti iegaumēt pilnībā.

Līdz šim mēs runājām par to, ka daudzas japāņu valodas prasmes daļas var apgūt arī atkārtojot. Tomēr daži cilvēki joprojām var domāt, ka jautājumu atbilžu iegaumēšana ir bezjēdzīga, jo viņi nebūs izlasījuši tekstu.

Tomēr ir grūti iegaumēt Kumon japāņu valodas jautājumu atbildes, lai arī cik daudz reižu tās atkārtotu. Tas ir tāpēc, ka, atkārtojot Kumon izdrukas, jūs bieži vien atkārtojat 30-50 lappušu garumu. Protams, jūs domājat: "Šo teikumu es jau esmu lasījis iepriekš", bet tomēr būtu ļoti grūti iegaumēt 30 iepriekšējo izdruku atbildes.

Lasīšana ir kaut kas tāds, ko jūs padziļināt, darot to atkal un atkal.

Pat ja jūs neiemācāties visu tekstu, jūs varat aizdomāties, vai ir jēga lasīt tekstu, kuru jau esat vienu reizi lasījis, un pēc tam lasīt to vēlreiz. Jautājums ir par to, vai atkārtota teksta, kura galveno domu jūs zināt, lasīšana neļaus jums apgūt lasīšanas izpratnes prasmes, lai lasītu un saprastu tekstu, kas jums ir jauns. Es arī vēlos to apgalvot. Teksts nav kaut kas tāds, ko jūs izlasāt vienu reizi, un ar to viss beidzas; tas ir kaut kas tāds, kas jums ir jālasa atkal un atkal, lai no tā iegūtu lielu jēgu.

Pirmkārt, neviens nevar izlasīt sarežģītu grāmatu vai rakstu vienā sēdē un visu saprast. Tas ir tāpēc, ka tas, kas rakstīts grāmatā, nav absolūts fakts, kas eksistē izolēti, bet gan dažādu gadu gaitā notikušu diskusiju uzkrāšanās rezultāts. Grāmatā izklāstīto argumentu patieso nozīmi nevar atšifrēt, neizlasot ne tikai grāmatu atsevišķi, bet arī atsauces. Turklāt tas, kas ir rakstīts grāmatā, ir "visticamāk, tas, kas ir pareizākais tajā brīdī", un nereti nākotnē var atrast kļūdas. Rakstu gadījumā teksts tiek publicēts neskaidrākā stadijā, tāpēc tas ir jālasa kritiski, nevis tikai jāsaprot, kas ir rakstīts.

Vienkāršāk sakot, daži cilvēki saka, ka, pat lasot vienu un to pašu grāmatu, atkarībā no lasīšanas laika rodas atšķirīgas sajūtas. Labs puisis šodžo manga grāmatā, kas jums šķita foršs, kad bijāt vidusskolnieks, kad jūs uz to atskatāties kā pieaugušais, jūs varētu padomāt: "Vai nav slikti, ka puisis apķērās ar vidusskolnieci, lai gan viņš ir strādājošs pieaugušais?". Tātad tavs skatījums mainās. Daļas, kuras jūs izlaidāt vai nesapratāt, kad manga tika skatīta pirmo reizi, var kļūt redzamas, lasot to atkārtoti. Atkārtošanai Kumonā atvēlētais laiks ir no dažām dienām līdz dažām nedēļām, taču pat tad, atvēlot laiku un izprotot izklāstu, atkārtota teksta lasīšana bērnam sniedz pavisam citu pieredzi.

Ja viņi mācās iepriekš, mēs varam sekot līdzi vārdu krājuma apguvei.

Mēs esam paskaidrojuši, ka vārdu krājums, gramatika un lasīšanas izpratne tiek apgūta, atkārtojot, un atkārtošana Kumon japāņu valodā ir tā vērta. Daudzi cilvēki japāņu valodu mēdz uzskatīt par īpašu priekšmetu, jo to ir grūti apgūt, taču mācību pamati paliek nemainīgi. Jūs varat sasniegt lielus augstumus, balstoties uz pamatiem.

Jāņem vērā, ka, jo tālāk esat pavirzījies uz priekšu mācībās, jo vairāk vārdu krājuma turpinājumu jums vajadzētu iekļaut. Pat Kumon skolā skolēni apgūst pietiekami daudz kandži, lai palīdzētu lasīt ar izpratni, taču ir arī vārdnīca, kas nav tieši apgūta, piemēram, frāzes un žargons. Ja jūs nezināt, ko nozīmē kāds vārds, lasīšanas izpratne būs apgrūtināta. Iespējams, ka viņi to parasti varētu saprast, taču tas nav iespējams, ja viņi to mācās iepriekš. Šī ir joma, kurā vecākiem būtu aktīvi jāseko līdzi.

Populāri raksti

QooQ